Vizos

Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje http://keliauk.urm.lt/titulinis/isvykstantiems/prie%C5%A1-pradedant-kelion%C4%99/vizos pateiktas sąrašas valstybių, į kurias vykstant Lietuvos piliečiams vizos nereikalingos. Ne Lietuvos Respublikos piliečiams migracijos tarnybų reikalavimai ir vizų išdavimo tvarka gali skirtis. Dėl visos reikalingos informacijos būtina kreiptis į atitinkamos šalies diplomatines atstovybes ar konsulines įstaigas. Jeigu Lietuvoje gyvenantys asmenys kitos šalies vizos Lietuvoje įsigyti negali, jie turi kreiptis į artimiausią atitinkamos šalies ambasadą. Asmenys be pilietybės, turintys leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje ir išduotą galiojantį kelionės dokumentą, gali išvykti į Austriją, Graikiją, Italiją, Ispaniją tik kelionės dokumento galiojimo metu, tačiau išduotas kelionės dokumentas privalo galioti ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos. Austrijoje, Graikijoje, Italijoje, Ispanijoje asmenys be pilietybės gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį, su sąlyga, kad Austrijoje, Graikijoje, Italijoje, Ispanijoje yra pripažintas šių asmenų disponuojamas kelionės dokumentas kaip tinkamas atvykti. Asmenims be pilietybės, turintiems leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje ir išduotą galiojantį kelionės dokumentą, atvykti į Bulgariją, Egiptą,Turkiją, Kiprą, JAE, Dominikos Respubliką, Maldyvus, Šri Lanką ir Kubą neleidžiama.

DĖMESIO!

Užsienio valstybių, neturinčių bevizio režimo susitarimo su Lietuvos Respublika, piliečiams, norintiems į kelionę vykti iš Lietuvos, būtina daugkartinė (Šengeno arba nacionalinė) viza. Išsamiau www.pasienis.lt ir www.migracija.lt.

SVARBU ŽINOTI!

Lietuvos piliečiams, vykstantiems į Šengeno šalis (Austriją, Graikiją, Ispaniją, Italiją), vizos nereikalingos, nėra ir pasienio kontrolės. Tačiau judėjimo Šengeno erdvėje negalima tapatinti su judėjimu vienoje valstybėje narėje be kelionės dokumentų ar tapatybės kortelės. Vykstantiems į Bulgariją ir Kiprą galioja bevizio įvažiavimo režimas, tačiau yra pasienio kontrolė. Todėl atkreipiame dėmesį į tai, kad kiekvienas keliaujantysis privalo su savimi turėti galiojantį pasą ar asmens tapatybės kortelę, nes šalies teisėsaugos institucijų pareigūnai, vadovaudamiesi nacionaliniais teisės aktais, turi teisę patikrinti asmens tapatybę. Daugiau informacijos galima rasti Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje http://www.urm.lt/default/lt/.

Naujausią informaciją apie vizų išdavimo tvarką, kitus migracinius reikalavimus vykstant į mūsų siūlomas šalis galite sužinoti kelionių agentūrose ar atitinkamos šalies diplomatinėse atstovybėse ir www.pasienis.lt, www.migracija.lt.

Lietuvos piliečiams, vykstantiems turistiniais tikslais į TURKIJĄ, viza nereikalinga, tačiau kaip turistai viešėti šioje šalyje galite ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį. Kitais tikslais į Turkiją vykstantiems asmenims reikalavimas turėti vizą išlieka (Turkijos vizas galima įsigyti vietos oro uoste). Prieš išvykdami poilsiauti įsitikinkite, kad turite galiojantį užsienio kelionėms skirtą pasą (asmens tapatybės kortelė netinka). Pasas yra pagrindinis asmens dokumentas keliaujant į Turkiją. Vykstančiųjų į Turkiją pase privalo būti ne mažiau kaip vienas tuščias lapas vizai bei atvykimo / išvykimo spaudams. Nerekomenduojame į poilsinę kelionę vykti su diplomatiniu pasu. Tarnybinis pasas nėra tinkamas dokumentas vykti į poilsinę kelionę.

Lietuvos piliečiams, vykstantiems turistiniais tikslais į EGIPTĄ, reikalinga viza. Už Egipto vizą sumokėsite (kaina 25 EUR / 86,32 LTL) pirkdami kelionę agentūroje, viza išduodama UAB „Tez Tour“ atstovybėje Vilniaus oro uoste prieš išvykstant. Turistinė Egipto viza galioja 30 dienų nuo atvykimo į Egiptą. Diplomatinis ar tarnybinis pasas nėra tinkamas dokumentas vykti į poilsinę kelionę.

SVARBU ŽINOTI: asmenys, vykstantys į Egiptą su diplomatiniu ar tarnybiniu pasu vizą privalo gauti artimiausioje Egipto Arabų Respublikos Ambasadoje. Viza į diplomatinį ir tarnybinį pasą Vilniaus oro uoste neklijuojama ir įsigyti vizą nuvykus į šalį galimybės nėra. Lietuvos Respublikos piliečiai tai padaryti gali Egipto Arabų Respublikos Ambasadoje Danijoje.

Lietuvos piliečiams (ir asmenims, turintiems leidimą nuolat gyventi Lietuvoje), vykstantiems turistiniais tikslais į TAILANDĄ, privaloma turėti šios šalies vizą. Rekomenduojama įforminti vizas iš anksto, iki išvykimo iš Lietuvos. 

Vykstantiems į KUBĄ reikalinga turistinė kortelė. Detalesnę informaciją apie Kubos turistinės kortelės gavimo tvarką galima rasti Kubos ambasados Suomijoje interneto svetainėje http://www.cubadiplomatica.cu/finlandia/EN/Home.aspx. Taip pat yra reikalaujama turėti kelionės ir sveikatos draudimą, kurį pripažįsta Kubos institucijos. Daugiau informacijos http://keliauk.urm.lt/salis/CU.

Vykstantiems į DOMINIKOS RESPUBLIKĄ vizos nereikia, tačiau reikalinga turistinė kortelė, kurios turite teirautis kelionių agentūroje. Įvažiuojant į Dominikos Respubliką privaloma sumokėti 10 JAV dolerių, o išvažiuojant – 20 JAV dolerių mokestį. 

Lietuvos piliečiams, vykstantiems vizitui į JUNGTINIUS ARABŲ EMYRATUS, reikalinga viza, kuri suteikiama nemokamai, atvykus į šalį atvykimo oro uoste. Viza leidžia viešėti šalyje ne ilgiau kaip 30 dienų nuo atvykimo į Jungtinius Arabų Emyratus dienos. Atkreipiame dėmesį į tai, kad įvažiuojančiojo į šalį asmens pasas turi galioti ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos.

Nepamirškite patikrinti paso galiojimo termino! Jis turi galioti ne trumpiau už 6 mėnesius po atvykimo iš kelionės dienos!